Esileht Loengud JÄRELPRAKTIKUM LINGID  Kontakt

Lameepiteeli vahekihi rakud günekotsütoloogilises uuringumaterjalis.  Pap.värving x100

Lameepiteeli vahekihi domineerimine viitab östrogeenide suhtelisele alanemisele, on iseloomulik leid menstruatsioonitsükli varajases ning hilises faasis Loe sellest rohkem

    See lehekülg on  mõeldud eeskätt olema teejuhiks Tartu Tervishoiu Kõrgkooli bioanalüütika eriala tudengitele tsütoloogiakursuse omandamisel, kuid loodetavasti leiavad siit ka kõik teised huvilised  midagi nii sõnas kui ka  pildis, mida endaga kaasa võtta.  

Mõni sõna õppeaine eripära kohta. Kõigepealt usun, et tsütoloogia on lisaks diagnostilisele distsipliinile veel  ka omapärane kunstiliik, mis võib tema harrastajale avada ühe  äärmiselt huvitava ning värvikireva maailma.

    See on maailm, milles fantastilistes värvides rakud moodustavad     kunstipäraseid  kogumikke ning laotuvad vaataja ees klaasil  justkui  puulehed  sügise saabudes ränduri jalge ees metsalagendikel,  aasadel...

    Diagnostilisest aspektist vaadeldes  analoogia puudega  jätkub - niisamuti kui saab puulehe järgi määrata liiki millest ta pärines,  on võimalik ka rakkude põhjal anda hinnang koele millest nad lahti on irdunud.

 Rakkudele hinnangu andmiseks vajalikud  reeglid on tsütoloogias  sageli  vastuolulised, mistõttu  tsütoloogiline diagnostika võib olla emotsionaalselt  palju pakkuv ja samas  palju võttev tegevus. Sest enamasti ta küll  rõõmustab ja vaimustab, kuid sageli ka ärritab ja frustreerib, kuna pidevalt selgub, et ei  oska veel piisavalt, rakud on võõrad.. Et ilus vaadata küll, aga aru ei saa, on vaid oletused ja kahtlused. Küllap see peabki  nii olema, ikka rõõm ja mure käsikäes !     

Hea tudeng ! Selleks, et rõõmu oleks rohkem ja muret vähem, püüa praktikumidest hoolsalt osa võtta, et  saada esimesed kogemused rakkudega suhtlemises.        See veebileht aitab Sind pisut sellel teel. Siit  leiad nii õppeotstarbelisi jooniseid kui ka loengumaterjale, samuti teemade kaupa alarühmadesse liigendatud fotosid.  Autor ei sea mingeid piiranguid materjalide kasutamisel, pildimaterjali allalaadimisel.   Meeldivat ajaveetmist siin !